CzechEnglishSlovak
Search
Close this search box.
CzechEnglishSlovak

Vše o tepelných čerpadlech

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které přeměňuje energii z vnějšího prostředí na zdroj tepla v domácnosti. Zjistěte, v čem přesně spočívá princip jeho fungování a jaké výhody s sebou přináší tepelná čerpadla vzduch-voda.

Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo?

V jakých případech se doporučuje použití tepelného čerpadla? Jaké konkrétní množství nákladů dokáže toto zařízení ušetřit? A jaká varianta tepelného čerpadla je nejvýhodnější a proč?

Správné nastavení tepelného čerpadla

Pořídili jste si tepelné čerpadlo, ale nejste si jisti s jeho správným zapojením? Přečtěte si, jaké schéma se postará o nejlepší možný topný faktor. A zjistěte také, jakým způsobem se tepelné čerpadlo nastavuje.

Jak vybrat tepelné čerpadlo?

Přemýšlíte nad pořízením tepelného čerpadla a nejste si jisti, jaké faktory jsou důležité? Přečtěte si, jaké konkrétní parametry je třeba vzít v úvahu při jeho výběru, a jestli je důležitější výkon, topný faktor, způsob ovládání, hlučnost nebo cena.

Jak zakrýt tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je bezesporu užitečným pomocníkem, který vám může ušetřit spoustu financí. Pro některé osoby však může být překážkou to, že určitým způsobem naruší vzhled zahrady plné rostlin a zeleně. Jak si s tímto problémem poradit?

PROČ NEKUPOVAT levná čerpadla?

Levná tepelná čerpadla mohou být velkým lákadlem. Domníváte se, že bude skvěle plnit svoji službu a zároveň oproti konkurenčním produktům ušetříte. Ve skutečnosti ale pro vás levná čerpadla mohou v průběhu let znamenat jen další náklady. Proč tomu tak je?

KDE UMÍSTIT TEPELNÉ ČERPADLO?

Tepelné čerpadlo je třeba umístit v dostatečné vzdálenosti od okolních předmětů. Rovněž je třeba pamatovat na to, aby vás při jeho provozu nerušil hluk. Pojďme se podrobněji podívat na to, kam a jak umístit tepelné čerpadlo.

JAK SPOČÍTAT VÝKON TEPELNÉHO ČERPADLA

Při výběru tepelného čerpadla je jedním z důležitých parametrů jeho výkon. Přečtěte si, jaký zvolit výkon tepelného čerpadla s ohledem na tepelnou ztrátu vašeho objektu.

JAK ČASTO SPÍNÁ TEPELNÉ ČERPADLO?

Čím častěji tepelné čerpadlo spíná, tím více je namáhán jeho kompresor. A čím více je namáhán kompresor, tím více se zkracuje životnost tepelného čerpadla. Pojďme se na to podívat podrobněji.

ZEMĚ –⁠ VODA VS. VZDUCH –⁠ VODA

Přemýšlíte, jestli je pro vás vhodnější tepelné čerpadlo země –⁠ voda, nebo vzduch –⁠ voda? Přečtěte si, v čem se liší, jaké jsou výhody a nevýhody těchto tepelných čerpadel a jak tato čerpadla fungují.

JAK SNÍŽIT HLUČNOST TEPELNÉHO ČERPADLA

Při výběru tepelného čerpadla je třeba se zaměřit také na jeho hlučnost.  Na hlučnosti tepelného čerpadla se podílí hned několik faktorů. Přečtěte si, co hluk tepelného čerpadla způsobuje a jak jej odhlučnit.

JAK DIMENZOVAT TEPELNÉ ČERPADLO

Stejně jako jakýkoliv jiný zdroj tepla, i tepelné čerpadlo se dimenzuje tak, aby pokrylo tepelné ztráty daného objektu. Zjistěte, co se stane, pokud je tepelné čerpadlo poddimenzované, nebo naopak předimenzované.

Co je HDO tepelného čerpadla

Pod zkratkou HDO se skrývá hromadné dálkové ovládání. Zjistěte, jak přesně funguje a jak lze díky němu ušetřit náklady za elektřinu.

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Tepelné čerpadlo se řadí mezi populární volby v případě vytápění novostaveb. Hodí se však tepelné čerpadlo vzduch voda do starého domu?

Tepelné čerpadlo do nezatepleného domu?

Tepelná čerpadla se používají nejen v novostavbách, ale i starších a nezateplených domech. Zjistěte, jaké faktory vzít v tomto případě v úvahu.

ODMRAZOVÁNÍ TEPELNÉHO ČERPADLA

U tepelného čerpadla je nutné počítat s kondenzací vlhkosti, která může vést ke vzniku námrazy. Takovou námrazu je poté třeba odmrazovat. Jakým způsobem se to zajišťuje?

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku nebo máte jiný specifický problém? Kontaktujte servisní středisko ve vaší blízkosti.