CzechEnglishSlovak
Search
Close this search box.
CzechEnglishSlovak

Regulace a ovládání plynových kotlů

Tabulka obsahu

Regulace plynových kotlů = více komfortu

Nástěnné kombinované kotle INTERGAS KOMPAKT jsou primárně určeny pro výměny starých kotlů v bytech, kde je obvykle využíváno řízení prostorovým termostatem podle teploty ve vybrané místnosti. Proto lze pro základní ovládání kotle ponechat dosavadní oblíbený drátový termostat On-Off, na který jsou uživatelé zvyklí.

A jak ušetřit víc peněz? Výhodnou variantou je jeho výměna za modulační pokojový termostat OpenTherm s týdenním programem v drátovém nebo bezdrátovém provedení. Nejkomfortnějším řešením je však použití bezdrátového týdenního termostatu s protokolem OpenTherm a dálkovým přístupem přes mobilní aplikaci. Tato varianta umožňuje ovládání a programování regulace kotle odkudkoliv přes telefon nebo tablet.

Všechny varianty termostatů lze doplnit v případě potřeby o venkovní čidlo pro ekvitermní řízení kotle.

Bezdrátové ovládání round modulation™

Nejvyšší možnosti regulace nabízí sada složená ze samostatně neprogramovatelného, bezdrátového OpenTherm termostatu Round Modulation™ a tzv. RFD internetovou bránou od Honeywall. Komunikace mezi řídící jednotkou kotle, termostatem a bránou probíhá bezdrátově. Pouze internetová brána se propojí běžným kabelem LAN se zdířkou na routeru pro spojení se sítí Internet. Pomocí aplikací pro smartphone nebo tablety si uživatel přes internet konfiguruje programové řízení termostatu uložené v bráně.

Řešení je unikátní svou jednoduchostí a ve spojení s kotlem INTERGAS KOMPAKT, který je již z výroby předpřipraven pro drátovou i bezdrátovou komunikaci, také neobvykle levné.

Vždy se vrátíte do vyhřátého domova

Ať už se vracíte domů či na chatu, vždy Vás přivítá teplo domova. Nastavte si pomocí aplikace týdenní rozvrh vytápění nebo aktuálně upravte žádanou teplotu prostoru tak, jak ji máte rádi.

Pro použití této volby je nutné mít vybavený topný systém regulací s RFD internetovou bránou a Round Modulation™ ovladačem.

Kam pokračovat?

Máte specifický problém?

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat. Potřebujete získat radu ohledně vašeho plynového kotle? Obraťte se na nejbližší servisní středisko ve vašem okolí.