CzechEnglishSlovak
Search
Close this search box.
CzechEnglishSlovak

Princip výměníku plynových kotlů

Tabulka obsahu

kon-kot-hre

Originální dvouokruhový výměník umožňuje nezávislý provoz vytápění a průtokové přípravy teplé vody.

Princip činnosti výměníku

Unikátní koncepce výměníku kotlů Intergas kompakt HRE umožňuje nezávislý provoz vytápění a průtokové přípravy teplé vody, kdy je dosahováno kondenzace a velmi vysoké účinnosti nejen při vytápění, ale zejména i při přípravě teplé vody.

Kondenzační výměník je vyroben z masivního hliníkového bloku, do kterého jsou zality dva nezávislé měděné okruhy ÚT a průtokové přípravy TV.

Hliník na straně spalin zajišťuje špičkový přenos a akumulaci vyrobeného tepla, měděné potrubí na straně vody je imunní vůči jejímu agresivnímu působení a snadno se čistí od usazenin a vodního kamene.

Tlakové odlévání polotovarů výměníků probíhá ve stuttgartské slévárně, jejíž hlavní produkcí jsou bloky motorů pro jednu místní automobilku. Výměníky jsou pak dokončovány v rámci výroby kotlů v hypermoderním výrobním závodě INTERGAS, který leží jak na nizozemském, tak i německém území.

Snadnost údržby výměníku kotle

Díky snadnému přístupu a koncepci je velmi snadná údržba výměníku servisním technikem. Stačí jen pár kroků a již vyčištěný výměník dodává teplo do vašeho domova.

Kam pokračovat?

Máte specifický problém?

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat. Potřebujete získat radu ohledně vašeho plynového kotle? Obraťte se na nejbližší servisní středisko ve vašem okolí.