CzechEnglishSlovak
Search
Close this search box.
CzechEnglishSlovak

Ohřev teplé vody u plynových kotlů

Tabulka obsahu

card-ohrev-teple-vody

Rychlý a stabilní ohřev teplé vody

Teplá voda je ve všech variantách kotlů KOMPAKT KOMBI připravována přednostně průtokem v samostatném okruhu TV tepelného výměníku kotle.

Tím je garantován rychlý a stabilní ohřev teplé vody pro komfortní napuštění standardní vany 120 litry teplé vody během 10 minut.

Použití nezávislého okruhu pro ohřev TV snižuje počet konstrukčních dílů kotle, odstraňuje potřebu řízeného třícestného přepínacího ventilu nutného u kotlů pracujících s externím deskovým výměníkem a umožňuje jeho snadné čištění v oblastech s tvrdou vodou.

Vlastní odběr TV nespíná oběhové čerpadlo kotle, což výrazně zvyšuje provozní spolehlivost celého zařízení a nabízí vyšší uživatelský komfort. Řešení využívající průtokového ohřevu teplé vody je typické pro byty nebo domy s jednou standardní koupelnou.

Zásoba teplé vody pro celý dům

Všechny varianty kotlů KOMPAKT SOLO určené pouze k vytápění lze pro zajištění přípravy teplé vody doplnit o externí nepřímotopný zásobník TV volitelného objemu i provedení.

Standartní doporučenou sestavu KOMPAKT SET pro RD tvoří kombinace kotle KOMPAKT SOLO a zásobníku AUSTRIA-EMAIL o objemu 111 litrů s možností cirkulace TV a příslušenstvím.

Řešení, využívající ohřevu teplé vody v externím zásobníku, je typické pro apartmány a domy s nadstandartními nebo více koupelnami.

Externí nepřímotopný zásobník lze v případě potřeby dodatečně doplnit i k variantám kotlů KOMPAKT KOMBI.

Kam pokračovat?

Máte specifický problém?

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat. Potřebujete získat radu ohledně vašeho plynového kotle? Obraťte se na nejbližší servisní středisko ve vašem okolí.