Jak zakrýt tepelné čerpadlo

Tabulka obsahu

Tepelné čerpadlo je bezesporu užitečným pomocníkem, který vám může ušetřit spoustu financí. Pro některé osoby však může být překážkou to, že určitým způsobem naruší vzhled zahrady plné rostlin a zeleně. Jak si s tímto problémem poradit?

Pamatujte na nutnost proudění vzduchu

Aby tepelné čerpadlo mohlo fungovat tak, jak má, je třeba zajistit venkovní jednotce proudění vzduchu oběma směry. To znamená, že tepelné čerpadlo nemůžete instalovat do uzavřených prostor a zakrýt jej tímto způsobem.

Rostliny nebo „stěna“ z živého plotu

Cílem majitelů rodinných domů s tepelným čerpadlem je zpravidla to, aby jednotka nebyla přímo viditelná z ulice nebo třeba ze zahradního posezení. A nenarušovala tak zbytečně přírodní ráz celé zahrady.

Pokud vám to prostor dovolí, můžete v dostatečné vzdálenosti od jednotky zasadit mohutnější rostliny. Případně se můžete pustit do tvorby „stěny“ z živého plotu, která jednotku částečně schová před zraky vás, návštěvníků i kolemjdoucích.

Kryt z betonových bloků

Další možností je vytvoření krytu z betonových bloků, do kterého tepelné čerpadlo schováte. Výhodou tohoto řešení je fakt, že je jednotka chráněna před neoprávněnou manipulací ze strany dětí nebo vašich domácích mazlíčků.

V tomto případě je ale třeba myslet na již zmíněné ponechání volného proudění vzduchu kolem jednotky. Vyřešit to lze pomocí ventilačních mříží, které umístíte po obou stranách krytu. Pamatovat je dále nutné na zpřístupnění k jednotce pro případ poruchy či servisu.

Jak zakrýt tepelné čerpadlo před deštěm či sněhem?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Nijak. Tepelná čerpadla totiž mohou být bez problémů vystavena běžným povětrnostním a klimatickým vlivům. Před deštěm nebo sněhem je proto není třeba ničím zakrývat.

Kam pokračovat?

Máte specifický problém?

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat. Potřebujete získat radu ohledně vašeho tepelného čerpadla? Obraťte se na nejbližší servisní středisko ve vašem okolí.